Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Názory/komentáře > Jan Holan

Rozpaky nad rekonstrukcí nástupiště na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové

Redakce, Katsek / 15.06.2015, Dvůr Králové nad Labem
Jako častý uživatel služeb Českých drah, a tedy kolejí a nástupiště na nádraží ve Dvoře Králové, jsem poněkud na rozpacích z rekonstrukce jeho kolejiště. Klasické městské nádraží totiž sice získalo širší zvýšené nástupiště, ale jenom jedno jediné a jen s jedním jediným přístupovým místem.
 

Oba zde se křížící rychlíky tedy nyní zastaví u jednoho nástupiště, které se navíc celé nepochopitelně přesunulo až skoro za nádraží dál směrem k Jaroměři.
Přístup cestujících se tedy komplikuje hned ze dvou důvodů:

1. Nástupiště je přístupné pouze a jenom z jednoho jediného místa, kde se budou nepříjemně střetávat lidé vystupující a nastupující hned do/ze 2 vlaků, které se zde každé 2 hodiny kříží. Začínám pochybovat, zda se zde byli projektanti podívat na vlaky v 6 a v 8 ráno, kdy bývá nádraží doslova nacpané lidmi.

2. Ze současného stavu rekonstrukce není zcela jasné, zda bude nadále možné k autobusům (a od nich k vlakům) projít PŘED nádražím, kde byl doposud dlážděný chodník a kudy chodilo mnoho lidí. Vypadá to spíše, že nikoliv (rád bych se pletl).
Myslím, že návrh pravděpodobně počítal s předpokladem, že každý cestující by měl projít kolem pokladen a koupit si jízdenku. No a zásadní většina lidí už mívá samozřejmě časové jízdenky a prostoru nacpané čekárny s frontou se raději vyhne. A to tam snad pokladny dokonce zaniknou a objeví se automaty (to nevím jistě).

Myslím, že zvítězilo nejjednodušší a nejlevnější řešení, které nepočítá s žádnou možností rozvoje místa a tedy s žádným nárůstem počtu cestujících. O případném zavedení vláčku po vlečce do centra už vůbec nemůže být řeč :-(

Video, kde je vše dobře vidět najdete na našem Youtube kanálu.

Náhodu zrovna dnes také vyšla tisková zpráva SŽDC o tom, co se vlastně na naší trati rekonstruuje a mění spolu s náklady těchto prací.

Autor:

Jan Holan, královedvorsko.cz

 

Další články o našem nádraží a železnici:

Proč máme vlakové nádraží tak daleko?!
Do ZOO Dvůr Králové VLAKEM!

 

Související články
Známe plán rekonstrukcí a revitalizací nádraží do roku 2022. Dvůr Králové je na seznamu také. V Hradci Králové se bude rekonstruovat, v Pardubicích modernizovat.
Známe plán rekonstrukcí a revitalizací nádraží do roku 2022. Jaroměř je na seznamu také. V Hradci Králové se bude rekonstruovat, v Pardubicích modernizovat.
Historický parní vlak na nádraží ve Dvoře Králové přivítalo vedení města v historických kostýmech

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 261x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.

Kalendář akcí