Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Zájem o královédvorské gymnázium roste

Redakce / 30.03.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Od začátku března již známe letošní zájem o naši školu: do čtyřleté formy evidujeme 65 přihlášek (obor otevřen pro 28 žáků) a do šestileté 49 přihlášek (přijmeme maximálně 30 žáků).

Oproti předchozím rokům tak opět vzrostl zájem o studium na naší škole, zejména potom o 4leté studium (loni 57 přihlášek). Na 6leté studium je počet přihlášek stejný jako loni.

Podání přihlášek však ještě není zcela ukončeno. V souvislosti s událostmi posledních týdnů je prodlouženo ještě do 5. dubna 2022 pro zájemce z řad ukrajinských žáků. I na naší škole jsme během měsíce března řešili začleňování ukrajinských žáků (k 30. 3. řešíme 4 „přestupy“).

Přihlášení jedinci však mohli již každou březnovou středu využívat naše přípravné kurzy na přijímací zkoušky, které jsme připravili jak pro žáky ze 7., tak i 9. tříd základních škol.

Věříme, že radost novým i stávajícím žákům naší školy udělá plánované pořízení další sady brýlí na virtuální realitu, 3D tiskárny a několik iPadů do hodin přírodovědných předmětů a chemických cvičení. 

Od dubna k nám navíc bude dojíždět psycholog, jemuž v této chvíli zařizujeme na škole prostory, od září již bude působit ve škole nastálo. 

Naopak naplno si zmíněnou modernizaci naší školy již neužijí dva ročníky našich maturantů, kteří ani letos neměli možnost si užít svůj maturitní ples vzhledem ke stále ještě platným covidovým opatřením. Náhradou byla pro každou třídu zvlášť formální ošerpování žáků za přítomnosti rodičů v aule školy. Maturanti si v obou případech připravili velmi důstojný program. 

Martina Kubíková
ředitelka školy

 

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Počet přihlášek na střední školy ve Dvoře Králové pro šk. rok 2023/2024
Vaše komentáře

Přečteno 356x