Úspěchy královédvorského gymnázia v soutěžích z anglického jazyka

Nespokojit se s málem! To je něco, co se snažíme studentům vštípit. V době, kdy je úroveň státní maturity z angličtiny nastavena tak nízko, že ji udělá takřka každý, je potřeba cílit výš. A v tomto ohledu nejsme troškaři.

FOTOGALERIE - We will rock you!

Jako každoročně jsme se zapojili do mezinárodní soutěže Best in English a také letos máme krásné výsledky.
Naše škola skončila 2. v Královéhradeckém kraji (z 15 škol), 57. v ČR (z 232 škol) a 164. na světě (z 595 škol).
V základní kategorii byla naší nejúspěšnější účastnicí Alžběta Mrkvičková (291. v ČR z 6540 a 976. ze 17 223 studentů ve světě) a v kategorii speciální – pro studenty, kteří pobývali v anglicky mluvící zemi – Annie Hannalei Veselá (8. z 436 studentů).

Stejně jako o Best in English panuje mezi studenty velký zájem také o klasickou olympiádu
Ve školním kole uspěli a v okresním kole nás budou reprezentovat: v kategorii nižší gymnázium Sofia Geislerová a Daniel Harwot (oba 1.C) a v kategorii vyšší gymnázium Anna Šturmová (4.C).

Studenty také v rámci volitelného semináře připravujeme na zkoušky Cambridge English. V lednovém termínu uspěli všichni čtyři studenti (jeden dokonce na nejvyšší možné úrovni – CPE), další, věříme, budou následovat v termínech jarních.

Mgr. Alena Heřmanová, Mgr. Lucie Strnadová