Třicet let svobody připomněla přednáška na gymnáziu

Redakce / 13.11.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Výročí listopadových událostí roku 1989 se promítlo i do chodu Gymnázia Dvůr Králové nad Labem. Ve středu 6. listopadu proběhla v naší zaplněné aule nejprve beseda se signatářkou Charty 77, evangelickou farářkou Danielou Brodskou, která vyprávěla, jak politický vývoj 60.–80. let zasáhl do jejího života.

FOTOGALERIE - Třicet let svobody

Vedle zapojení do hodin společenskovědních předmětů šlo tak především o program, který ve spolupráci s naším gymnáziem pro studenty i veřejnost zajistila Česká křesťanská akademie v čele s JUDr. Josefem Pojezdným.
Po přednášce následovalo zhlédnutí dokumentárního filmu PaedDr. Ivana Pojara o sametové revoluci ve Dvoře Králové nad Labem s komentářem autora i dalších pamětníků. Nezapomnělo se ani na roli studentů v těchto událostech.
Děkujeme hostům i organizátorům za důstojné a inspirativní setkání.

PhDr. Ivo Rejchrt