')
Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Studenti dvorského gymnázia volili do Europarlamentu - cvičně

Redakce / 16.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Již tradičně se Gymnázium Dvůr Králové nad Labem se zapojilo do „cvičných“ studentských voleb, tentokrát do Europarlamentu. Celostátně proběhly na 246 školách a bylo v nich odevzdáno 18 758 platných hlasů. V úterý 7. 5. 2019 mohlo volit i 223 našich studentů, kterým bylo nejpozději toho dne 15 let.
 

FOTOGALERIE - Studentské volby do Europarlamentu na gymnáziu

Tohoto práva využilo 92 z nich, tedy 41 % (ovšem bez maturantů, kteří již do školy nechodí, by šlo o více než 50 %). Z 87 platných hlasů dostala nejvíce Česká pirátská strana (21 hlasů = 24 %) před Starosty s regionálními partnery a TOP 09 a ANO 2011 (v obou případech 13 hlasů = 15 %).

Celostátně zvítězila Česká pirátská strana před Starosty s regionálními partnery a TOP 09 (výsledky zde: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb). Podstatnější než vítěz byla však příležitost mluvit se studenty o významu voleb a přimět je k zamyšlení nad veřejným děním. 
Snad si alespoň někteří z nich uvědomí, že kdo nechodí k volbám, nemůže se divit, koho všem zvolí ti, kteří k nim dorazí...

Děkuji volební komisi za jejich úsilí!

PhDr. Ivo Rejchrt
učitel

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 316x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět