Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Stopa Gymnázia Dvůr Králové nad Labem na Akademii věd

Redakce / 2.07.2020, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
„Jednou v budoucnu by malé děti do tří let mohly dostávat ,mikrobiální pilulku‘, která by vyškolila jejich imunitní systém a ochránila by je před vznikem alergií a autoimunitních onemocnění,‘ laicky popisuje výsledky základního výzkumu Matouš Vobořil z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR." Takto se prezentuje bývalý asbolvent dvorského gymnázia ve světě, kde se rozhodně neztratil.

FOTOGALERIE - Stopa Gymnázia Dvůr Králové nad Labem na akademii věd

Absolvent Gymnázia Dvůr Králové nad Labem Mgr. Matouš Vobořil přibližuje v Online magazínu Univerzity Karlovy výsledky svého výzkumu, jež byly před nedávnem publikovány v prestižním vědeckém časopise Nature Communications.
Těší nás úspěch každého našeho absolventa, tím spíše pak Matouše Vobořila, který zahájil svou vědeckou činnost už jako student našeho gymnázia a člen Klubu NATURA (1. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti s prací Hnízdní ekologie a biotopové preference rehka domácího (Phoenicurus ochruros) a rehka zahradního (Phoenicurus phoenicurus) – společně s Tadeášem a Vilémem Dědem a spolupracuje s námi i nadále (např. přednáškami na akcích Klubu NATURA).
Na toto jaro byla vyjednána jeho prezentace na našem biologickém semináři, což ovšem odložila koronavirová omezení.
Těšíme se na další spolupráci a přejeme Matouši Vobořilovi mnoho dalších vědeckých úspěchů!
Celý rozhovor a zdroj fotografie zde.

PhDr. Ivo Rejchrt
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem