Vyhledej
Novinky emailem
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Rodiče žáků gymnázia ve Dvoře Králové vědí, co je to hybridní výuka. Měli možnosti si ji vyzkoušet

Redakce / 1.02.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
S radostí konstatuji, že v lednu 2022 jsme za sebou měli pět měsíců prezenční výuky. Chod školy a běžný režim občas narušila karanténní opatření, kdy jsme bez odkladu přešli na tzv. hybridní výuku.

Žáci i učitelé již tento způsob výuky přijali jako jeden z možných nástrojů komunikace, v lednu jsme se však zaměřili i na rodiče. Být v kontaktu s rodiči i žáky v době omezení osobních setkání považuji za důležitou součástí řízení školy a výuky obzvlášť.

Třídní schůzky v době omezení

Hybridní formu komunikace, která je vedená současně prezenčně i v online prostředí, jsme na začátku ledna zvolili pro plánované třídní schůzky a plenární zasedání Spolku přátel gymnázia (SPG) z důvodu potřeby sejít se se všemi rodiči, kteří o to projeví zájem. Rodiče si tak na vlastní kůži vyzkoušeli současný trend formy vzdělávání jejich dětí, používaný aktuálně v případě nařízených karantén. Když nemohli rodiče přijít z různých důvodů do školy, mohli se na schůzi SPG přihlásit přes MS Teams odkaz. Přístup byl umožněn pouze autorizovaným uživatelům IS Bakaláři po přihlášení na školní účet žáka. Obsahem setkání v prostorné aule školy bylo představení spolku panem Ch. Kazmirowskim, za školskou radu promluvila paní Eva Žižková, rodiče byli seznámeni s možnostmi zapojení se do dění okolo gymnázia, uskutečněnými či plánovanými aktivitami při škole. Následovala moje prezentace o chodu školy v současnosti i v minulém roce, plánovaných aktivitách do budoucna, stejně jako vizi školy. 

Školní parlament

Důležitá je pro nás nejen komunikace s rodiči, ale samozřejmě i s našimi žáky. Minimálně jednou měsíčně se koná školní parlament (dále ŠP) se zástupci tříd gymnázia a vedení školy. Před Vánoci si tak díky rozhodnutí ŠP žáci zpestřili povinné výukové porce tematickým týdnem, kdy každý den byl v budově naší školy něčím specifický: košilový den, den bez aktovky, black and white, crazy socks, oblečení s vánoční tematikou. Ze zasedání ŠP vzešlo mimo jiné i podání návrhu a poté úspěch projektu našich žáků v 1. ročníku Participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem, který povede k úpravě části parku v blízkosti gymnázia. 

Škola hrou

Potěšila nás i samostatná iniciativa žáků třetích ročníků, kteří pravidelně organizují Smart kvíz pro 11 týmů o 4-8 hráčích. Žáky naopak překvapili dva naši nadšení učitelé matematiky, když pro ně připravili v rámci výuky únikovou hru Archimedes na gymnáziu.

Informace pro uchazeče

Komunikujeme už i s našimi budoucími žáky: i pro ně jsme opět připravili únikovou hru, a to na 22. února 2022. Jedná se o lehký trénink před přípravnými kurzy na přijímací řízení. Kurzy samotné jsou naplánované na každou březnovou středu od 14:30 hod. Více informací o těchto akcích najdete na webových stránkách gymnázia www.gym-dk.cz.

Spolu mimo školu

Na podzim proběhl mezi žáky oblíbený volejbalový a basketbalový turnaj tříd, běh Kolik mil, konala se setkání polytechnického kroužku a Klubu NATURA. V druhém pololetí žáky čeká taneční soutěž tříd a jiné sportovní akce, předmětové olympiády, lyžařské výcviky. 

Naučné výlety, exkurze a pobyty

Noví žáci se u nás mohou již v září těšit na adaptační kurzy a v dalších měsících i na další výjezdy, kterými obohacujeme výuku. V tomto školním roce se nám do listopadu 2021 podařilo i přes omezení uskutečnit celkem šest tematických exkurzí z plánovaných osmi. Bohužel hudební exkurzi a třídenní výjezd do Ostravy již nebylo možné realizovat. Doufáme, že kromě tradičních školních výletů dopadne do konce školního roku také výměnný pobyt s německým Cloppenburgem (duben a červen 2022) a červnový zájezd do Francie. Sledovat naše plány i realizované aktivity můžete i na našem fcb a IG profilu @gympldvurkralove.

Mgr. Martina Kubíková

ředitelka Gymnázia ve Dvoře Králové n. L.

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Na gymnáziu ve Dvoře Králové se žáci učili debatovat, kriticky myslet a porozumět médiím. Podívejte se na video
Virtuální realita v rámci mimoškolních aktivit na Gymnáziu ve Dvoře Králové
Úniková hra pro zájemce o studium na gymnáziu ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 364x
 
Hodnocení článku: