Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Poznávací exkurze dvorských gymnazistů do Anglie

Redakce / 16.10.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Nepromokavé bundy, deštníky a boty od bahna... Přesně takto strávila expedice Gymnázia Dvůr Králové nad Labem první chvíle na Britských ostrovech.
 

FOTOGALERIE - Poznávací exkurze gymnazistů do Anglie

Anglie nás přivítala svým typickým počasím. Deštěm. I přesto jsme se po dlouhé cestě autobusem rádi vydali na prohlídku White Cliffs, prvního bodu našeho nabitého programu. Počasí nás tedy nepřivítalo vůbec hezky, ale celý zbytek výletu nám to nahrazovalo. Kromě pár zbloudilých kapek už jsme celý týden neviděli ani jednu a po večerní procházce na útesech Seven Sisters už jsme se úplně suší a celí natěšení přestěhovali do našich hostitelských rodin. Mnozí z nás byli dost nervózní a báli se, kde vlastně stráví čtyři noci našeho výletu, ale všechny obavy se už po první noci rozplynuly. Rodiny nás přivítaly s otevřenou náručí a po celou dobu se o nás příjemně staraly. Posilněni dobrým jídlem a vybaveni obědovým balíčkem jsme se ráno těšili na další den plný poznávání, takže nám ani tolik nevadilo to každodenní brzké vstávání.
Za těch pět dní strávených v Anglii jsme stihli navštívit spoustu opravdu překrásných míst, historických památek i nespočet obchodů, za což vděčíme nejen naší paní průvodkyni a paním učitelkám Vladimíře Fryntové a Aleně Heřmanové, ale také našim pánům řidičům. A jak zněly nejčastější odpovědi na otázku "co se vám na celém výletě líbilo nejvíce"? Škála byla opravdu široká, a tak se na dotaznících objevila nejen města jako Brighton, Oxford a Londýn nebo zážitky z rodin, procházek a vyhlídkových věží, ale i nezapomenutelná návštěva Primarku či londýnského metra. 
A i když jsme všichni po náročném týdnu plném cestování dost unavení, na náš výlet do Anglie plný úžasných zážitků nikdo z nás nezapomene.

Eva Žižková
5.C Gymnázia Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 809x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.

Kalendář akcí