Královédvorské gymnazistky oceněny v DofE

Redakce, / 19.02.2024, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Pokud pozorně sledujete články Gymnázia Dvůr Králové nad Labem, rozhodně vám nemohlo uniknout alespoň částečné povědomí o programu DofE.

FOTOGALERIE - Gymnazistky oceněny v DofE

Ve zkratce se jedná o Cenu vévody z Edinburghu, přičemž plníte zároveň aktivity ve třech různých oblastech – sport, dobrovolnictví, dovednost. Existují úrovně bronzová, stříbrná a zlatá, odstupňované podle časové délky, přičemž je každá z nich zakončena expedicí s nějakým účelem.

No a nedávno přišla chvíle, na kterou jsme my, všichni Dofáci s dokončenou úrovní, čekali několik měsíců, a sice předávání certifikátů o absolvování bronzu

Po prezenci jsme se usadili do hlavního sálu Krajského zastupitelstva, jenž se zaplnil tak, že praskal ve švech. Za okny tiše poprchávalo, a my natěšeně vyčkávali, co se bude dít dále. Přátelská atmosféra byla všudypřítomná nejen díky tomu, že většina z nás kromě nervozity cítila i obrovskou úlevu, ale i kvůli celkové sounáležitosti jednoho ke druhému, jelikož každý z nás věděl, co DofE obnáší.
Moderátorky se objevily co nevidět a po krátké hře na začátek nejprve společně s koordinátory cen a zástupci Krajské rady předali odznaky absolventům stříbrné úrovně. Po nich následovaly právě ty naše bronzové.
Při vyhlášení naší školy jsme se za potlesku ostatních přítomných přesunuli ke stupínku a nadšeně si převzali své certifikáty a odznaky. Je to celkem zajímavý pocit držet v rukou po celé té době v podstatě potvrzení o dosažení cílů v několika oblastech, i když samozřejmě nejcennější jsou zážitky. Vzpomínku na tuto akci nám zajistilo mnohočetné společné focení ve skupinkách, s koordinátory i s celým týmem zúčastněných.

Za sebe můžu říct jen to, že si moc vážím pozvání na ceremonii jako takovou a především možnosti nabrat tak cennou zkušenost, jakou může DofE poskytnout.

Sofia Geislerová
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem