Jak se natáčela pozvánka na Dny otevřených dveří na gymnáziu a kdo pomáhal

Redakce / 1.11.2022, Dvůr Králové nad Labem
Před cca týdnem proběhla královédvorským internetem krátká videopozvánka na Dny otevených dveří dvorského gymnázia. Video je sice krátké, ale jeho vytvoření bylo náročné a na jeho vzniku se podílela celá řada místních lidí a firem.

FOTOGALERIE - Jak se natáčela pozvánka na Dny otevřených dveří na gymnáziu a kdo pomáhal

Zkrátka a dobře nemůžete na 160 nafukovacích balonků přivázat 2 studenty a nechat je, slovy Pavla Bobka "stoupat jak dým až tam, kam jen ptáci mohou". :-)

Celá akce byla podstatně náročnější. Michal Lukáš z firmy Lucas trade dovezl velkou zvedací plošinu, která balonkům s výstupem do vyššího patra významně pomáhala.

Dana Bohutíská a její Nejpartyshop.cz zajistila nadvakrát celkem 160 balonků, protože původně jsme si všichni naivně mysleli, že jich stovka bude stačit. Spolu se studenty je postupně připravila do krásného výsledného tvaru.

No a už se šlo na věc: první odvážlivci z řad studentů si vylezli na plošinu a nechali se s balonky zvedat až skoro ke střeše. Zde byl větší zádrhel - plošina totiž nestoupala plynule, ale pocukávala se, což ve videu nevypadalo dobře. To jsme vyřešili tak, že výsledné video je vlastně puštěné obráceně - cestou dolů se plošina pohybovala ladně jako víla :-)

Nejnáročnější práci na celém projektu odvedl student gymnázia a maturant Jirka Koblasa, který celý projekt natáčel a hlavně následně sestřihal a postaral se také o výsledné trikové odstranění zvedací plošiny z videa.

Videa a fotky z dronu obstaral Petr Kallen z firmy Avatech.

O fotografie se postarala Veronika Samková z firmy OK foto s kolegyní Veronikou Vlkovou. Veronika Samková také zásadně přispěla k výslednému provedení, protože původně plánovanou výtahovou kabinu stoupající po fasádě obohatila nápadem s balonky :-)

Původní nápad a kompletní produkce je dílem naším - tedy komunikační agentury MEOB, s.r.o, která provozuje tento portál (Jan Holan a Kateřina Sekyrková).

Celé video by nevzniklo bez generálního partnera gymnázia - firmy Juta a. s., která gymnázium finančně již dlouhodobě podporuje.

Až symbolické bylo, že na konci natáčení se u gymnázia objevila kupinka dětí z jedné místní školky (prý na kaštany). A tak i tyhle malé děti mají fotky u gymnázia a video s balonky: Nakonec právě tyto děti část balonků dostaly. Třeba si na balonky některé z dětí vzpomene, až za pár roků bude také stoupat na gymnáziu do vyššího patra.

Podívejte se na video z natáčení - tzv. "making of":

A kdo ještě neviděl, tak zde je výsledná pozvánka: