Vyhledej
Novinky emailem
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Jak jsem se stal ambasadorem DofE

Redakce / 1.04.2021, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
S bronzovou úrovní projektu DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) jsem začal před dvěma lety. Už během této úrovně jsme s ostatními účastníky připravili besedu na našem královédvorském gymnáziu, kde jsme spolužákům vyprávěli, jak tento projekt probíhá a proč je dobré se do něj zapojit.

FOTOGALERIE - Jak jsem se stal ambasadorem DofE

Za rok jsme bronzovou úroveň, včetně dobrodružné expedice, všichni dokončili. Níže ve videu jsou popsány jednotlivé úrovně DofE.

Co to je Mezinárodní cena vévody z Edinburghu a komu je určena?
 

Na začátku tohoto školního roku (2020-2021) jsem se rozhodl pokračovat ve stříbrné úrovni, kde pokračuji v italštině, ale talent a dobrovolnictví plním s novým obsahem. Na podzim jsem dostal možnost zúčastnit se online besedy pro nové účastníky jedné základní školy. Tím začala moje spolupráce s naším tehdejším regionálním manažerem panem Novým. V zimě mě oslovil a požádal o pomoc na dalších besedách, nabídl mi ambasadorskou smlouvu. 
 
Být ambasadorem DofE má za cíl jediné: motivovat žáky a studenty škol po celé republice, aby se do projektu zapojili. V tomto období probíhají všechny besedy formou online setkání pro zájemce, kde některý z regionálních manažerů sdělí základní informace a já poté převyprávím svůj příběh, na kterém vysvětlím, jak DofE probíhá v praxi a co přináší. Tento měsíc jsem se zúčastnil s prezentací na dvou středních školách v Ústeckém a Libereckém kraji. Obě školy se staly novými centry Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. 

Být ambasadorem má pro mě velký přínos. Zlepšuji se v komunikačních dovednostech a schopnosti potlačit trému. Mám i možnost naučit se správné způsoby, jak zaujmout publikum a jak efektivně motivovat ostatní studenty. To lze využít i při jiných příležitostech. Navíc rád předávám své zkušenosti s projektem, o kterém jsem přesvědčen, že rozvinul moje schopnosti a dovednosti, které uplatním v životě. Také rád poznávám nové lidi, proto jsem hned věděl, že nabídku od DofE musím přijmout a že mě práce pro ně bude naplňovat. 

 

Dan Jarolímek
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Do programu Cena vévody z Edinburghu se ve Dvoře Králové zapojují hned 2 školy - podívejte se na video
Má to cenu – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
Gymnazisté na zlaté expedici DofE Přechod Orlických hor
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 562x
 
Hodnocení článku: