Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Gymnazisté si zorganizovali basketbalový turnaj!

Redakce / 24.06.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
V květnu a červnu tohoto roku probíhal na nově zrekonstruovaném hřišti na dvorečku Gymnázia Dvůr Králové nad Labem (a v případě deště v tělocvičně) studentský basketbalový turnaj tříd (Pohár Denisovanů), v němž se o hlavních přestávkách setkávali hráči i fanoušci z celé školy.

FOTOGALERIE - Gymnazisté si zorganizovali basketbalový turnaj!

Iniciátory a hlavními organizátory byli žáci Jiří Štefáček a Karel Lukeš z 1.A (pod pedagogickým dohledem). Krásné zápasy, ve kterých bylo běžné se férově přiznávat k vlastním proviněním, vyústily ve finále týmů 1.C a 3.A, v němž se prosadila zkušenost.

Jak akci hodnotí účastníci? 
„I přes pár malých problémů byl turnaj moc hezky zorganizován. Atmosféra turnaje byla skvělá, a to jak ta hráčská, tak i ta fanouškovská. Myslím si, že všechny týmy se dobře zapojily a užily si to,“ ocenil Adam Šturma z 1.C. Jeho spolužák Václav Joska pochválil vedle dobré organizace i výborné moderování pořadatele Jiřího Štefáčka a dobré odměny za umístění – dárkové tašky plné různých čokolád od firmy Carla, spol. s r. o.

Právě 1.C přitom doputovala až do finále. Možná i díky svým odhodlaným fanouškům: „Už od samého začátku jsem našim klukům věřila a podporovala je, co nejvíce to šlo. Je neskutečné, že jako nejmladší hráči skončili na krásném druhém místě. Během finále byly emoce obrovské a moje hlasivky skončily vyřízené,“ přiblížila primánka Adriana Hrušková. A tým to dobře vnímal. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám fandili a věřili v náš úspěch, moc jsme si to užili, ale 3.A byla lepší a zasloužila si vyhrát a tímto jim gratuluji,“ uzavřel za primu Václav Joska.

Vítězství 3.A přitom nebylo samozřejmé. „Nebyla to pro nás lehká sezóna. Sužovala nás zranění a velká absence. Prakticky jsme nehráli ani jeden zápas v plném počtu. Jednou jsme dokonce dohrávali ve třech. I přes všechny tyto trable jsme ukázali sílu naší třídy a zůstali neporaženi,“ vysvětloval Vojtěch Fišer a poděkoval ostatním třídám za hezké zápasy. „Jako zástupce největší legendy Vojty Fišera bych chtěl říci, že jsme vyhráli díky týmovému duchu. Kolikrát jsme šli na krev. Na tréninku nespočetněkrát, ale vyhráli jsme srdcem!“ s úsměvem dodal Adam Nápravník, rovněž z 3.A. A jeho spoluhráč Kristian Hráský doplnil: „V turnaji se ukázala naše obrovská dravost a disciplína, ke kterým nás vede při každé hodině TV pan učitel Ježek. Bez jeho zkušeností bychom skončili již v skupinové fázi! Díky!“
Dojmy a pocity pořadatelů Jiřího Štefáčka a Karla Lukeše jsou také velmi pozitivní: „I přes drobné překážky, které nám stály v cestě, jsme dokázali uspořádat parádní soutěž. Nutno podotknout, že ze všech stran přicházely ohlasy, co se týče pomoci či jakékoli podpory, za což všem děkujeme. Díky této akci jsme si ověřili, že jsme dobrý tým, a zanechali jsme za sebou malou stopu pro budoucí generace. Snad se turnaj stane tradicí, která potrvá ještě dlouho.“

K poslednímu nezbývá než se připojit! Gratulujeme vítězům ze 3.A a děkujeme všem účastníkům a zvláště organizátorům za krásný turnaj!

PhDr. Ivo Rejchrt
Gymnázium Dvůr Králové Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 354x