Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Expedice gymnaziálních výtvarníků do Kutné Hory

Redakce, / 14.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Dne 18. října 2022 jsme se v hojném počtu shromáždili před budovou našeho Gymnázia Dvůr Králové nad Labem, kam nás přijel vyzvednout dobře zajetý autobus. V nedočkání jsme nasedli a čile vystartovali vstříc naučnému dobrodružství do Kutné Hory.

FOTOGALERIE - Expedice gymnaziálních výtvarníků do Kutné Hory


Naděje těch, kteří si mysleli, že by cesta autobusem mohla pro jednou proběhnout klidně, se rozplynuly, ještě než jsme vyjeli ze Dvora. Ze zadní části autobusu se totiž začaly linout zvuky pochybného charakteru, tzv. trampské písně. K nelibosti všech ostatních spolucestujících jim to vydrželo dlouho.
Po (pro mnohé) dlouhé cestě jsme se konečně ocitli před dveřmi galerie, proto nyní předám pero své kolegyni Elišce.

Po vstupu do galerie jsme se rozdělili na dvě skupiny, které se vrhly na dočasné edukační programy, které GASK (tedy Galerie Středočeského kraje) nabízel.
První skupina se ponořila do svého nitra při výstavě Tanec v barvách, kdy se snažila zachytit své emoce nejen na papír, ale i při pózování a sprejování stejně jako Rudolf Němec, který své myšlenky zachycoval pohybem na plátno, které měl před sebou připravené.
Druhá polovina se zatím zabývala problematikou efektu motýlích křídel a ekologie, kterou si mohla názorně předvést na příběhu cestujícího plastu. Též měla příležitost si vyzkoušet práci s ohněm stejně jako Svatopluk Klimeš ve svých dílech na výstavě Krotitel ohně.
Po skončení programu jsme se všichni sešli, řádně si odpočinuli a společně vyrazili na dlouhodobou výstavu Stavu mysli / Za obrazem. Při vstupu do místností jsme mohli rozjímat nad zcela zrcadlícími tématy, kupříkladu přátelství, ale i její opak samoty vyčnívající z druhé poloviny, ale i stylem, který mohl sahat od antiky až po moderní umění.

Děkuji za uměleckou vsuvku, bohužel je čas vybrousit z oblasti lehkého umělečna a zabrousit do těžkého cestovična.
Cestou z galerie jsme prošli okolo mnohých pamětihodností, kupříkladu okolo gotického chrámu sv. Barbory nebo prapodivného křivozděného domu, jehož důvod existence je mi doteď neznámý.
Cesta zpět byla o dost klidnější, poněvadž všichni cestující, kteří by obvykle konali neplechu, byli na jakékoliv čertoviny moc unavení.
I přes nevyplněné přání návštěvy supermarketu LIDL jsme si exkurzi zajisté všichni užili a odnesli si z ní plno zajímavých až myšlenkotvorných informací.

Eliška Erbenová, Milan Zilvar (2.A)

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 159x