Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

European Money Quiz na gymnáziu ve Dvoře Králové

Redakce, / 3.03.2023, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Primáni dvorského gymnázia se zapojili do celoevropské finančně-vědomostní soutěže European Money Quiz, kterou pořádá Evropská bankovní federace (EBF).

FOTOGALERIE - European Money Quiz na gymnáziu


Národním koordinátorem soutěže v České republice je Česká bankovní asociace

Účastí v soutěži si žáci zábavnou formou prohlubují své znalosti finančních pojmů, správy osobních financí a související kybernetické bezpečnosti. Soutěž probíhá na bezplatné výukové on-line platformě Kahoot!, přičemž účastníci využívají při vyplňování otázek moderní techniku (PC, chytré mobilní telefony..) 

Školní kolo na našem gymnáziu proběhlo 2. března 2023 v rámci vyučovací hodiny občanské výchovy. Všichni zúčastnění žáci bojovali o vítězství se zápalem a dva nejúspěšnější postoupí následně do dalšího, celostátního kola. Velkou motivací je možnost uspět v národním kole, které proběhne 21. března 2023.

Evropské finále bude probíhat 15.–16. května 2023 přímo v centrále EBF v Bruselu. Zúčastní se ho vítězné týmy vzešlé z národních kol soutěže jednotlivých zapojených zemí. Českou republiku bude reprezentovat soutěžní dvojice, která vyhraje národní kolo soutěže.

Tak držíme palce!

Ing. Jana Matušková
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Žáci gymnázia v národním kole European Money Quiz
Vaše komentáře

Přečteno 229x