Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Dvorští gymnazisté se učí o právu prakticky

Redakce / 8.09.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Hned v prvním týdnu školního roku k nám zavítal Jakub Jebousek, který nastupuje do závěrečného ročníku na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Společenskovědní seminář se tak na Gymnáziu Dvůr Králové nad Labem snaží prohlubovat hodiny základů společenských věd nejen faktograficky, ale i prakticky přes pozvané hosty.
 

FOTOGALERIE - Gymnazisté se učí o právu praktickyJakub Jebousek nám poradil, jak se nejlépe chystat na přijímací zkoušky, přiblížil nám činnost své vysoké školy a formou aktivních úkolů s maturanty prošel problematiku exekucí a patřičné legislativy. Děkujeme za cenné informace i doporučení a těší nás, že naše dlouhodobá spolupráce s absolventy funguje natolik dobře, že se k nám ochotně vracejí pomáhat našim stávajícím studentům.

Kromě zkušeností z praxe či vysokoškolského studia se na semináři pracuje se sledováním aktuálního dění, vlastní četbou, referáty, prací s autentickými texty nebo besedami s našimi absolventy, kteří se podělí se svými zkušenostmi z přijímacích zkoušek, vysokoškolského studia či praxe. 

Ivo Rejchrt
Gymnázium Dvůr Králové


Další články Gymnázium Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1028x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět