Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

DofE na gymnáziu ve Dvoře Králové: sdílení dobré praxe na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje

Redakce / 16.03.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Zástupci královédvorského gymnázia v čele s paní ředitelkou v úterý 15. března prezentovali v rámci sdílení dobré praxe na Krajském úřadě KHK program DofE, který má na této škole již tříletou tradici.

Gymnázium ve Dvoře Králové patří mezi nejúspěšnější účastníky tohoto programu v kraji. Proto právě zástupci této školy přítomným zástupců a ředitelům škol v královéhradeckém regionu v rámci neformálního setkání přiblížili, jak program na škole funguje. Za vedení gymnázia promluvila paní ředitelka Martina Kubíková, zkušenosti koordinátora DofE předala Blanka Hofmanová, žák 3. ročníku Dan Jarolímek shrnul program očima zkušeného účastníka a nyní již ambasadora DofE. 

Vystoupení obsahovalo prezentaci statistik, přínosů i úskalí programu a věcí souvisejících s realizací přímo na škole. V následné diskuzi byl prostor na dotazy, které doplnily praktické informace o zapojení a reálném průběhu programu, který byl navíc v posledních dvou letech ovlivněn covidovou situací. 

Popis projektu

Mladí lidé ve věku 13 až 24 let si sami stanoví své cíle a aktivity ve třech provázaných oblastech: v dovednosti, pohybu a dobrovolnictví. Na zvolených cílech pak po dobu tří, šesti nebo dvanácti měsíců pravidelně pracují. Oblast dobrovolnictví je přirozenou součástí programu, ve které se mladí lidé zapojují do dobročinných akcí v domovech pro děti i seniory, nebo pomáhají při komunitních akcích. Další oblastí je týmová expedice v přírodě, která má vždy konkrétní účel. Absolventi získávají mezinárodní certifikát jako důkaz o tom, že na sobě dokáží pracovat a nevzdat se.


Video - srpen 2021


Video - únor 2019

Další články Gymnázium Dvůr Králové

FOTOGALERIE - Gymnazisté na zlaté expedici DofE Přechod Orlických hor

FOTOGALERIE - Jak jsem se stal ambasadorem DofE

Související články
Gymnazisté na zlaté expedici DofE Přechod Orlických hor
Studenti gymnázia získali prestižní Cenu vévody z Edinburghu
Na slavnostní recepci DofE v zahradách Senátu byli i žáci dvorského gymnázia
Královédvorské gymnázium má další držitele certifikátů DofE - Ceny vévody z Edinburghu
Vaše komentáře

Přečteno 249x