Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Biologičtí nadšenci z 12 škol na gymnáziu – letos virtuálně

Redakce / 17.02.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
V sobotu 29. ledna 2022 měl na Gymnáziu Dvůr Králové nad Labem proběhnout již tradiční seminář organizovaný Klubem NATURA, z. s., a určený na přípravu pro soutěžící v biologické olympiádě kategorie A, B na téma Drž si balanc! aneb Rovnováhy a zpětné vazby v přírodě.

FOTOGALERIE - Biologičtí nadšenci z 12 škol na gymnáziu – virtuálně...

Seminář měl probíhat s lektory (na fotografii) z Katedry zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy – Mgr. Albertem Damaškou (téma Genetika populací) a Bc. Zuzanou Konvičkovou (téma Rovnovážné ústrojí bezobratlých a obratlovců).
Vzhledem k současné problematické situaci, kdy lektoři onemocněli několik dní před seminářem covidem a kdy se vzhledem ke karanténám přihlásilo málo zájemců, jsme se rozhodli zorganizovat seminář on-line. 
Podařilo se nám předat na poslední chvíli do škol odkaz pro připojení, který zafungoval, a seminář v sobotním dopoledni bez problémů proběhl. 

Naše nabídka měla velký ohlas, semináře se zúčastnila padesátka účastníků z dvanácti středních škol Královéhradeckého kraje.

Jsme si vědomi toho, že osobní setkání soutěžících s lektory je příjemnější, a velice rádi je vždy na královédvorském gymnáziu přivítáme, ale jsme rádi, že si zájemci mohli alespoň touto formou odnést důležité poznatky, které jim při přípravě na biologickou olympiádu mohou pomoci.

RNDr. Jana Dobroruková

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 124x