Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > střední školy

Biologické talenty na královédvorském gymnáziu

Redakce, / 17.02.2023, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Na Gymnáziu Dvůr Králové nad Labem proběhlo v tomto školním roce pět sobotních přípravných biologických seminářů pro základní i střední školy Královéhradeckého kraje, které organizoval Klub NATURA, z.s., ve spolupráci s gymnáziem.

FOTOGALERIE - Biologické talenty na královédvorském gymnáziu

První se konal 22. října 2022, poslední 11. února 2023. Čtyři z nich byly určeny pro kategorie C, D (6.–9. ročník základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií), jeden pro kategorie A, B (střední školy).

Lektoři prvních tří seminářů provedli soutěžící v kategorii C, D studijním textem na téma „Bezlesí“, ve třetím z nich již začala i příprava na poznávání významných rostlin a první části bezobratlých živočichů. Tato příprava byla dokončena na semináři věnovaném druhé části bezobratlých živočichů a obratlovcům. Lektoři mohli využít k demonstrování bohaté biologické sbírky gymnázia.

Přednášející pro soutěžící v kategorii A, B se zaměřili na několik témat ze studijního textu s názvem „Život není fér! aneb Jak se organismy vyrovnávají s abiotickým zlem prostředí.“
Lektory byli zkušení odborníci, kteří mají zároveň dlouholetou praxi v práci s dětmi a mládeží. Velice nás těší, že mezi lektory byli naši bývalí studenti, Mgr. Jiří Hotový a Mgr. Petr Šípek, Ph.D., kteří se ochotně vracejí na své gymnázium a předávají dalším nadějným biologům získané znalosti.

Zájem o naše semináře byl tradičně vysoký, jsme rádi, že jak soutěžící, tak i jejich učitelé jsou ochotni zaměnit odpočinkový sobotní program za náročných šest hodin přednášek nebo poznávání organismů. Z kategorie C, D se zúčastnilo celkem 180 žáků a učitelů z osmnácti škol, z kategorie A, B 35 žáků a učitelů z devíti škol.

Teď už budeme jen držet účastníkům seminářů palce, aby zúročili svou poctivou přípravu a uspěli v okresních, resp. krajských kolech, a budeme se na ně a další zájemce těšit v dalším školním roce.

RNDr. Jana Dobroruková

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 185x