Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Medaile z mezinárodní výtvarné soutěže Lidice

Redakce / 14.06.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Úspěchy letos slaví i naši výtvarníci z gymnázia Dvůr Králové. S nadšením jsme se zúčastnili prestižní mezinárodní výtvarné výstavy Lidice, jejíž letošní 47. ročník se věnoval tématu Chemie.
 

FOTOGALERIE - Medaile z mezinárodní výtvarné soutěže Lidice!

Toto téma bylo zvoleno v návaznosti na organizaci UNESCO, která letos připomíná 150. výročí prvního publikování periodické tabulky chemických prvků. 
Odborná porota posuzovala 15 336 prací od dětí ze 70 zemí světa, a proto pro nás bylo velkým vyznamenáním, že naše díla uspěla. 
Práce Elišky Hrubé získala čestné uznání a Marek Malich získal dokonce medaili výstavy. 
Při práci jsme se nechali inspirovat jedním z magických chemických procesů, který je již od pravěku úzce svázán s člověkem – ohněm, kterým je člověk odedávna fascinován bez ohledu na historickou epochu nebo kulturu. Konkrétně jsme uvažovali nad mýtem o Prométheovi, který přinesl lidem nejen oheň samotný, ale i jiskru poznání. Téma jsme zpracovali grafickou technikou, konkrétně suchou jehlou.
Ke konci školního roku jsme se také zapojili do 13. ročníku výtvarné soutěže Střediska volného času Bájo v České Skalici Poznáváme svět s tématem Mexiko. 
S radostí pogratulujeme Nele Flosové, která se svou prací získala čestné uznání.

Ing. arch. Kateřina Sedláčková
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 622x
 
 
 
Zpět