Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Medaile z mezinárodní výtvarné soutěže Lidice

Redakce / 14.06.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Úspěchy letos slaví i naši výtvarníci z gymnázia Dvůr Králové. S nadšením jsme se zúčastnili prestižní mezinárodní výtvarné výstavy Lidice, jejíž letošní 47. ročník se věnoval tématu Chemie.
 

FOTOGALERIE - Medaile z mezinárodní výtvarné soutěže Lidice!

Toto téma bylo zvoleno v návaznosti na organizaci UNESCO, která letos připomíná 150. výročí prvního publikování periodické tabulky chemických prvků. 
Odborná porota posuzovala 15 336 prací od dětí ze 70 zemí světa, a proto pro nás bylo velkým vyznamenáním, že naše díla uspěla. 
Práce Elišky Hrubé získala čestné uznání a Marek Malich získal dokonce medaili výstavy. 
Při práci jsme se nechali inspirovat jedním z magických chemických procesů, který je již od pravěku úzce svázán s člověkem – ohněm, kterým je člověk odedávna fascinován bez ohledu na historickou epochu nebo kulturu. Konkrétně jsme uvažovali nad mýtem o Prométheovi, který přinesl lidem nejen oheň samotný, ale i jiskru poznání. Téma jsme zpracovali grafickou technikou, konkrétně suchou jehlou.
Ke konci školního roku jsme se také zapojili do 13. ročníku výtvarné soutěže Střediska volného času Bájo v České Skalici Poznáváme svět s tématem Mexiko. 
S radostí pogratulujeme Nele Flosové, která se svou prací získala čestné uznání.

Ing. arch. Kateřina Sedláčková
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 844x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět