Gymnázium Dvůr Králové > Služby občanům > Rozvoj regionu

V Trutnově je rekonstrukce krytého bazénu odložena, na řadě je letní koupaliště

Redakce / 15.02.2019
Rada města Trutnova schválila na svém posledním jednání dne 11. února 2019 odstoupení od smlouvy s projekční firmou Ateliér 11 Hradec Králové, s.r.o., která byla v roce 2017 vybrána, aby dodala úplnou projektové dokumentaci na rekonstrukci tamního plaveckého bazénu.

Bohužel firma nedodržela smluvní podmínky včetně termínů. Z toho důvodu se rekonstrukce krytého bazénu v Trutnově odsouvá a pravidelní návštěvníci bazénu včetně místních i okolních škol ještě pár let nebudou muset řešit náhradní řešení v případě realizace plánované rekonstrukce.

V Trutnově byl představen projekt rekonstrukce více než 30 let starého krytého bazénu již v roce 2016. Finanční náročnost se odhadovala na 130-150 mil. Kč. Rekonstrukce měla řešit nejen současný energeticky náročný provoz, ale také rozšíření pro rodiče s dětmi a potenciální návštěvníky z hor. Celá rekonstrukce měla dle zadavatele trvat min. 1 rok v závislosti na tom, zda by postupovala po částech či najednou. Jako reálné bylo uváděn rok 2019 jako datum možného otevření zrekonstruovaného bazénu. V roce 2017 byl vybraný projektant, který bohužel, dle slov vedení města, neodržel smluvní podmínky a projekt nedodal včas - do jara 2018. Navíc finální částka na rekonstrukci by dle návrhů projektanta vyšla na 500 mil. Kč, přičemž město Trutnov byl ochotno zaplatit na "nový" krytý bazén jen do výše 250 mil. Kč.

Letní koupaliště bylo rekonstruováno v roce 2000 a nabízí mimo jiné i vodní atrakce pro děti. Vzhledem k tomu, že každý rok přesto město musí vynakládat peníze na opravu opadaných kachliček, uvažovalo se i zde o další rekonstrukci, která bude spočívat v uložení nerezové vany. Ta se měla realizovat až po rekonstrukci krytého bazénu.

RM_2019-150/3 Zhotovení projektové dokumentace na rekonstrukci krytého bazénu v Trutnově, zhotovitel ATELIÉR 11 HRADEC KRÁLOVÉ s.r.o. Rada města Trutnova
schvaluje
*01.01* odstoupení od Smlouvy o dílo a o výkonu autorského dozoru č. 029/D/R/17 uzavřené dne 18.04.2017 se zhotovitelem ATELIÉR 11 HRADEC KRÁLOVÉ, s.r.o., na zhotovení projektové dokumentace na rekonstrukci krytého bazénu v Trutnově, a to v celém rozsahu předmětu smlouvy, včetně objednatelem již převzatého dílčího plnění, kterým jsou vstupní podklady.
ukládá
*02.01* Ing. Francovi, vedoucímu Odboru rozvoje města, zajistit neprodleně odeslání dopisu o odstoupení od smlouvy zhotoviteli.
Termín: 25.02.2019

Krytý bazén tak v tuto chvíli bude i nadále pro veřejnost otevřen beze změn.

Co se týče rekonstrukce letního koupaliště, ta závisí na schválení rozpočtu Zastupitelstvem města Trutnova (4. března 2019), projekt je plně připraven k realizaci. Během případné rekonstrukce letního koupaliště zůstane krytý bazén otevřen i přes léto. V návrhu rozpočtu na rok 2019 je na rekonstrukci letního koupaliště (nerezové vany, nové herní prvky) napsána částka 60. mil. Kč.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.trutnov.cz