Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Služby občanům > Hasiči

Řidič kamionu se snažil předejít neštěstí: zablokoval vjezd do Trutnova na více než 7 hodin

Objízdná trasa pro kamiony vedla přes Nemojov

Redakce / 22.09.2020, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
V části Bojiště na silnici I/37 na příjezdu do Trutnova došlo v pondělí 21. září 2020 před 9. hodinou ranní ke střetu nákladního a osobního automobilu. Tato vážná dopravní nehoda si vyžádala kromě zraněné řidičky odklon dopravy až do 16. hodiny: silnice byla zcela neprůjezdná, poté byla řízena kyvadlově až do 19 hod.
 

FOTOGALERIE - Dopravní nehoda v Trutnově - Bojiště (21. září 2020)

Řidička osobního auta značky VW Polo, která vyjížďela po půl deváté z vedlejší ulice na silnici I/37. Nedala přednost nákladnímu autu (NA) naloženému štěrkem, které jelo z Trutnova.

Řidič NA se štěrkem se snažil zabránit střetu, to se mu bohužel úplně nepovedlo. Snažil strhnout řízení, aby OA netrefil naplno, přejel proto do protisměru až mimo komunikaci, kde přerazil značky a sloup veřejného osvětlení. Odrazil se s NA zpět zpět na vozovku, kde se převrátil na bok a došlo k vysypání nákladu - štěrku - napříč silnicí. 

Převrácený návěs s vysypaným štěrkem silnici zcela zablokoval. Policisté řídili a odkláněli dopravu na kruhové křižovatce v Trutnově u Junioru: byly stanoveny objízdné tras pro osobní vozy přes Starý Rokytník, Radeč, Hajnice a Výšinku, nákladní auta musela dočasně přes Choustníkovo Hradiště, Dvůr Králové nad Labem a Nemojov. Přesto některé kamiony zůstaly na dlouhé hodiny uvězněné v koloně. 

Při nehodě došlo k úniku většího množství nafty, hasiči proto přečerpali z havarovaného automobilu provozní kapaliny. Poté museli hasiči překládat štěrk do jiného NA. Teprve potom se mohlo začít s převrácením NA zpět na kola.
Řidička OA byla předána do péče lékařů.
Škoda se předběžně vyčíslila na 1,5 mil. Kč.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova ZZS a PČR.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Policie ČR
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6683x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.

Kalendář akcí