Gymnázium Dvůr Králové > REGIONY > Královédvorsko > Dvůr Králové nad Labem

Gymnazisté v Kroměříži – hanáckých Athénách

Redakce / 18.11.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
V pondělí 21. října vyrazila naše třída 2.C Gymnázia Dvůr Králové nad Labem na exkurzi do Kroměříže. Zde nás čekal interaktivní program zaměřený na rozvoj etických hodnot.

FOTOGALERIE - Gymnazisté v Kroměříži – hanáckých Athénách

V arcibiskupském zámku jsme se seznámili s panem Ing. Petrem Hudcem, který nás zaujal projektem „Proměny v antické mytologii a v současném životě“. Jeho výklad byl pestrý a místy také vtipný. Upozornil nás na některé důležité etické hodnoty minulosti i současnosti – čestnost, statečnost, obětavost, skromnost a přátelství.
Poobědvali jsme v zámecké zahradě a vydali se na krátkou prohlídku města. Naším laskavým průvodcem byl PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D., který učí na šestiletém Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži (AGKM). Na AGKM jsme se pak s ním zúčastnili dvou hodin etické výchovy, při kterých jsme spolupracovali s tamějšími studenty. Skupinové aktivity byly zaměřeny na rozvoj empatie, stejně jako krátký dokument z filmového cyklu „Zprávy agenta Kixe“, který jsme zhlédli na konci výuky.
Celý den jsme si i přes vyčerpávající cestu autobusem užili a shodli se na tom, že jsme získali zajímavé zkušenosti. Děkujeme jak oběma kroměřížským průvodcům, tak i našim paním učitelkám Mgr. Flídrové a Mgr. Rutrlové za to, že pro nás všichni připravili tak neobyčejný zážitek.

Anna Šturmová
žákyně 2.C