Dvoreček - hřiště na gymnáziu - opět žije!

Redakce, / 4.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Žáci i učitelé Gymnázia Dvůr Králové nad Labem znají své hřiště pod názvem „Dvoreček“. Dlouhá léta mělo asfaltový povrch, který se však kvůli stáří a vlivům počasí stal sportu nebezpečným.

FOTOGALERIE - Gymnaziální hřiště opět žije!

Boule, praskliny, díry byly důvodem zákazu vstupu do tohoto prostoru.

V covidovém období se však nezahálelo, připravila se a následně se zrealizovala rekonstrukce včetně nového umělého povrchu. Kvůli pandemickým omezením nemohlo proběhnout slavnostní zahájení provozu, děkujeme tedy alespoň zde městu Dvůr Králové nad Labem jako majiteli budovy za tento projekt.

Je to tady – opět se během hodin tělesné výchovy nacvičuje a hraje volejbal, basketbal, florbal, fotbal a jiné hry. Hřiště se však využívá i o přestávkách či odpoledne po vyučování.

V druhé polovině září zde proběhl tradiční volejbalový turnaj tříd v rámci celoroční sportovní soutěže Turné pěti sportů. Každou třídu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo a hrály se dvě skupiny systémem každý s každým. K vidění byly pěkné volejbalové výměny a fanoušci se rozhodně nenudili.

Nový „Dvoreček“ se nám pěkně rozjel a my doufáme, že bude plnohodnotně sloužit dlouhá léta.

Mgr. Stanislav Ježek