Česko-německý výměnný pobyt na gymnáziu ve Dvoře Králové: podívejte se na video z české části

Redakce / 7.06.2022, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Jak tomu dle tradice našeho Gymnázia Dvůr Králové nad Labem bývá, i letos dorazili nadšení studenti z malého města na severu Německa zvaného Cloppenburg. Všichni se sem jistě moc těšili a myslím, že je výlety naplánované našimi učiteli velmi nadchly.
Video z pobytu německých studentů ve Dvoře Králové:

Učitelé se totiž rozhodli nás vzít třeba do rušných ulic Prahy, dechberoucích Prachovských skal, liberecké IQLandie či na Pomezní Boudy v Malé Úpě. Počasí nám vesměs na všech cestách naštěstí přálo a obě strany – jak česká, tak německá – si v programu přišly na své. První den jsme své německé kolegy také seznámili s Královédvorskem a přivítali u nás ve škole. Celý týden byl završen opékáním buřtů na zahradě školy a zhodnocením všech cest.

Loučení bylo těžké a dojemné, ale už teď se těšíme na červen, kdy i my navštívíme své nové přátele v jejich zemi. Do Německa se ve středu 8. června vypraví skupinka 17 dvorských gymnazistů (13 děvčat a 4 chlapci) s doprovodem dvou pedagogů.

Obě části výměnného pobytu jsou zaměřeny na problematiku životního prostředí pod názvem "Budoucnost je teď".

Ubytováni budeme v hostitelských rodinách svých německých kamarádů stejným způsobem, jako tomu bylo v první části výměnného pobytu v České republice. Pro všechny účastníky je již připraven pestrý program. Společně se vydáme například do Hamburku, Bremenhavenu, Goldenstedtu - Haus im Moor a jiných zajímavých míst a samozřejmě budeme mít možnost poznat život a kulturu v malebném Cloppenburgu.

Sofie Geislerová, 1.C