Vyhledej
Novinky emailem
Gymnázium Dvůr Králové > Co se děje > kino

Premiéra filmu V Zajetí sítě zamotala divákům ve Dvoře Králové hlavy

Redakce / 17.10.2019
Studentský film V zajetí sítě vznikal téměř celý ve východočeském městě Dvůr Králové. Jako komparz, ale i doplnění hereckého souboru, posloužili zcela dobrovolně a nadšeně místní obyvatelé. Proto právě premiéra filmu proběhla v tamním kině Svět, kam byli pozváni všichni, kdo se na filmu podíleli včetně sponzorů.
 

FOTOGALERIE - Premiéra filmu V zajetí sítě

Zhlédnutí celého filmu tak bylo pro sál plný Dvoráků a studentů, kteří film tvořili, zároveň dokumentárním dílem zachycujícím současnou podobu města. Exteriéry i interiéry nabídli nejen místní občané, ale i podnikatelé. Celý film je tak důkazem ochoty pomoci při realizaci zajímavého projektu. 

Pro město jako takové není hotové dílo jen filmem, ale obrazem scén a reálií ze Dvora Králové, které místním lidem mohou přijít zmatené. Pro obyvatele města se film stal zajímavým hlavolamem plným hádanek: co je tohle za ulici, kde se točilo tohle, a tuhle paní znám? Připomeňme novou, stále stromy lemovanou silnici do Kohoutova, dlouhou betonovou zeď na Zálabí, sklepní prostory budovy Strojtexu, stromy lemované nábřeží, průchod u lázní, podloubí na náměstí, hudební klub, Palackého ulici a myší díru - uličku spojující Palackého ulici s Havlíčkovou. Právě tahle ulička tak díky filmu může mít nálepku nebezpečného místa. 

Stejně jako svoji nálepku dostali mnozí místní herci: Filip Pýcha jako únosce dívek, Josef Mádle jako novinář, David Mrázek jako majitel nevěstince, sám producent filmu Roman Florian jako zkorumpovaný policista, Jan Holan jako drogový dealer, Zdeněk Cerman v roli šéfredaktora televize. 

Ve filmu však své role dostali i tisková mluvčí města Mirka Kameníková v roli maminky hlavní hrdinky Hanky, a také místostarostka Alexandra Jiřičková jako zdravotní sestra. 

Všem patří potlesk za to, že neváhali se točení zúčastnit a přispět tak k celkovému obrazu města roku 2019. 

Možná film bude v budoucnu hrát roli dokumentární. Buďme vděčni za to, že město tuto možnost dostalo a studentský film rozhodně není ostudou pro město, ale naopak výzvou. A třeba si města všimnou i další filmaři.  
A otázka na závěr. Kdo poznal, kde se točily záběry z Ruska? Napište nám to do komentářů.

Kateřina Sekyrková - prodavačka hamburgerů a fanynka reportérky :-)
 

Související články
Ve Dvoře Králové nad Labem se začal točit studentský celovečerní film V ZAJETÍ SÍTĚ! Hned první den se točila scéna s tragickou nehodou. Podívejte se na velkou fotogalerii z natáčení.
Již dnes si můžete rezervovat vstupenky premieru filmu V zajetí sítě, který se natáčel ve Dvoře Králové nad Labem
Digitalizace kina Svět ve Dvoře Králové
Po Dvoru Králové následuje Hronov. Taxikář - další film mladých filmových tvůrců - přibližuje skutečnou událost. Účast na natáčení přislíbila i Lucie Bílá

 
Vaše komentáře
Rusko, 17.10.2019 16:46, Reagovat
Záběry z Ruska byly z Josefova, nevěstinec naproti bývalé pošty u ronda, vnitřek budovy hudební klub na náměstí :)

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
 
 
Přečteno 7166x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Kalendář akcí