Vyhledej
Novinky emailem
Gymnázium Dvůr Králové > Služby občanům > Hasiči

Hasiči řešili ve Dvoře Králové požár v bytu i náklaďák na přejezdu

Redakce / 16.10.2019, Dvůr Králové nad Labem
V úterý 15.října 2019 zasahovali hasiči hned u dvou případů: u požáru bytu a odstranění naloženého nákladního auta ze železničního přejezdu. Ani v jednom z nich nedošlo ke zranění.
 

FOTOGALERIE - Požár bytu v Tyršově ulici 15. října 2019

Náklaďák s uhlím na přejezdu

Do svízelné situace se dostal nákladní automobil v úterý 15. října 2019 kolem 10. hodiny, který uvízl v kolejišti na železničním přejezdu, a kvůli technické závadě zde zůstal stát. O vzniklé situaci byl informován výpravčí, nejbližší vlak měl projet místem asi za půl hodiny. Na místo byli přivoláni profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a byl povolán také vyprošťovací automobil z trutnovské stanice. Nakonec se podařilo s pomocí jiného nákladního auta uvízlé vozidlo naložené uhlím ze železničního přejezdu během pár minut vyprostit a provozu na trati již nic nebránilo. 

Požár v bytu v Tyršově ulici

Před polednem v úterý 15. října přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje hlášení o požáru v bytovém domě v Tyršově ulici ve Dvoře Králové nad Labem. Z oken jednoho bytu ve druhém nadzemním podlaží měl vycházet kouř a plameny, uvnitř se měly nacházet osoby. Operační důstojník vyslal na místo postupně sedm jednotek hasičů – profesionální ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a Jaroměře a zalarmovány byly samozřejmě i dobrovolné jednotky, a to JSDH Bílá Třemešná, Hajnice, Žireč a Dubenec.

Po provedení prvotního průzkumu ohlásil velitel zásahu, že všechny osoby se již nachází venku. Plamenné hoření bylo brzy zlikvidováno, lokalizace byla ohlášena v pravé poledne. Hasiči ještě vyhledávali na požářišti skrytá ohniska požáru, likvidaci pak hlásil velitel zásahu těsně před 13. hodinou. Zdravotnická záchranná služba si převzala do své péče celkem tři osoby, z toho dvě civilní. Mezi zraněnými byl také jeden hasič, který se nadýchal zplodin hoření.

Na požářišti vystřídal hasiče následně vyšetřovatel hasičů. Přímá škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena asi na 600 tisíc korun. Škoda vznikla nejen na zasažené bytové jednotce, ale také na sousedním bytě. Díky rychlému zásahu hasičů však byly uchráněny další hodnoty představující asi 10 milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje 

Související články
Na železničních přejezdech na Náchodsku se staly dvě dopravní nehody v jeden den
Na železničním přejezdu v obci Mostek uvízl nakláďák
EDIT: Nehoda na přejezdu u Černožic si vyžádala 4 oběti včetně dvou dětí. Známe výsledky vyšetřování
Hasiči na Rozkoši zachraňovali 2 lidi u převržené loďky. Podívejte na video z vrtulníku

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
 
 
Přečteno 5414x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.

Kalendář akcí