Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Doprava

Obyvatelé části města "u oční školy" nebudou mít klid ani letos. Začíná rekonstrukce ulice Čelakovského.

Redakce / 4.03.2019, Dvůr Králové nad Labem
Ani ne půl roku poté, co se dobudovala nová křižovatka u oční školy ve Dvoře Králové, se do této části města opět vrátily bagry. V pondělí 4. března 2019 byla pro dopravu uzavřena část Čelakovského ulice, která na křižovatku navazuje a která se bude rekonstruovat letos. Není pochyb o tom, že tato komunikace si rekonstrukci zaslouží - byla jí slibována již od dob, kdy po ní vedla objízdná trasa kvůli rekonstrukci Dukelské ulice.
 

Rekonstrukce této ulice nijak významně nezasáhne do změny dopravy ve městě, ovlivní obslužnost pouze této lokality. Dokonce nejsou pro řidiče ani stanoveny objízdné trasy. 

Etapizace rekonstrukce


Nyní ulici Čelakovského okupují pracovníci Městských vodovodů a kanalizací Dvůr Králové nad Labem, kteří zde zahájili přípravné práce před plánovanou obnovou vodovodu a kanalizace. 
Obnova vodovodu a kanalizace potrvá zhruba do poloviny června, kdy budou práce za 7 mil. Kč rozděleny do dvou etap. 
Ta první, která bude realizována do konce dubna, se týká úseku od křižovatky s ulicí Karolíny Světlé po křižovatku s ulicí R. A. Dvorského, ve druhé etapě půjde o úsek od křižovatky s ulicí R. A. Dvorského až po ulici Na Příčce. 

Omezení pro občany


Stavební práce ovlivní dopravní obslužnost celé lokality. Obyvatelé musejí počítat s uzavírkou jednotlivých úseků. 
Vjezd do uzavřené lokality bude umožněn místním po dohodě s pracovníky stavby. 
Pro řidiče nejsou stanoveny žádné objízdné trasy. 
Kromě dopravních uzavírek dojde také k odstávkám pitné vody, které budou avizovány v předstihu několika dní na stránkách www.mevakdknl.cz a také na stránkách města. V případě potřeby bude jako náhradní zdroj přistavena cisterna. 

Součástí kompletní rekonstrukce této ulice je rekonstrukce povrchu komunikace, chodníků, veřejného osvětlení a také obnova zeleně. Tyto práce budou navazovat na obnovu vodovodu a kanalizace.
V únoru byly kvůli plánované rekonstrukci v ulici pokáceny javory a akáty. Nové stromy budou vysazeny na podzim letošního roku v rámci náhradní výsadby. 
Na celou akci je v rozpočtu vyčleněno celkem 19 mil. Kč. 

Ke zmíněné rekonstrukci Dukelské ulice byly v roce 2013 slibovány i nové chodníky. Je příznačné, že až letos, v roce, kdy se bude rekonstruovat Čelakovského ulice, která byla v roce 2013 součástí objízdné trasy kvůli rekonstrukci Dukelské ulice, proběhne II. etapa rekonstrukce chodníků v této ulici. 

Další letošní plány na rekonstrukce a obnovy komunikací


V plánu je letos také realizace úpravy a rekonstrukce křižovatky ulic Nedbalova a Vrchlického (pod nemocnicí) včetně přeložek a rekonstrukcí sítí technické infrastruktury. Tato křižovatka, zvaná dle umístěného restauračního zařízení "U Janáka", čeká již od zbourání domu v křižovatce na své rozšíření. Letos je jedinečná příležitost tento projekt uskutečnit, protože kraj si dává od investic do místních komunikací rok pauzu, a doprava ve městě tak bude jen částečně omezena.
Ve spolupráci s městem však již nyní kraj plánuje II. etapu rekonstrukce Heydukovy ulice, která by měla být realizována v roce 2020. Tato část ulice nebyla součástí rekonstrukce v roce 2017 kvůli ochraně stojících stromů. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz
 

Související články
Na Benešově nábřeží opravují kanalizaci, poté začne rekonstrukce komunikace
Rekonstrukce mostu Jana Palacha začne v květnu a omezí dopravu přes Labe na více než 5 měsíců
Otevření mostu se nekoná, rekonstrukce Heydukovky a Jaroměřské je prodloužena, Hankův dům bude hotový až na vánoce
V pondělí 3. června 2019 začne rekonstrukce další křižovatky ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
Nikdo nic nevěděl, 5.03.2019 03:18, Reagovat
Pozoruhodné je, že nikomu z této lokality nebylo sděleno předem, kdy akce začne, takže někteří mají smůlu a nestačili vyvést auto jinam, takže už nevyjedou Vhodit lístky s plánem akce pár dnů předem do schránky je pro město asi moc složité. Ale kupodivu lístky s programem ANO před volbami tam byly v dostatečném předstihu. Vše pro občana, zavřeme silnici a nedáme mu vědět, nemáš přece co dělat, tak pátrej sám, co kdy a kde.
 
 
Přečteno 2445x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět