Vyhledej
Gymnázium Dvůr Králové > Doprava > aktuálně

Po Velikonocích bude uzavřen most Jana Palacha

Omezena bude doprava i pro autobusy

Redakce / 19.04.2019, Dvůr Králové nad Labem
Od 23. do 28. dubna 2019 dojde k již avizované opravě povrchu vozovky na mostě Jana Palacha. Most bude po dobu opravy pro dopravu uzavřen, průchozí bude pouze pro chodce a cyklisty.
 

K opravě mostu dojde z důvodu realizace definitivní opravy propadlé části vozovky v místě křižovatky mostu, který se stavěl v roce 2017. Za provozu v roce 2018 však došlo k propadu vozovky v místě křížení s Benešovým nábřežím. Ještě v listopadu loňského roku tak byla před zimou z bezpečnostních důvodů realizována provizorní oprava s tím, že finální oprava proběhne až za lepších klimatických podmínek. 

„Stavbaři současný povrch na mostě odfrézují a položí nový ze speciální mastixové směsi,“ vysvětlil průběh opravy Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem. 

Objízdné trasy

Po 2 letech si tak občané města opět připomenou uzavření mostu a dočasné omezení provozu ve městě. Dojde k úplném uzavření Husovy ulice a jednomu ze 2 mostů přes Labe ve městě. 

Objízdné trasy budou vyznačeny a to: pro nákladní vozidla jedoucí od Hostinného povede ulicemi Spojených národů, Nerudova, Nedbalova a Tyršova směr centrum a zpět. Nákladní doprava firem, které sídlí v lokalitě Slovany, bude umožněna okolo kostela sv. Jana Křtitele. Vozidla nad 3,5 tuny budou moci vjet do Husovy ulice ve směru k bráně, pokračovat budou do Palackého ulice a k náměstí Republiky. 

Autobusová doprava

Od 23. do 28. dubna budou platit výlukové jízdní řády i pro auobusy - na lince č. 1 bude dočasně zrušena zastávka „kostel“, kterou nahradí zastávka „obecní domy“. Pro cestující na lince č. 2 bude zastávka „kostel“ zrušena o víkendu 27. a 28. dubna. Nahrazena bude opět zastávkou „obecní domy“. 

Výlukové jízdní řády:

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Od pondělí 14. prosince bude částečně uzavřen most Jana Palacha
Město získalo pětimilionovou dotaci na opravu mostu Jana Palacha
Most Jana Palacha není úzký a nebude se znovu zavírat. Doprava se na most vrátí 11. prosince, o týden dříve jeřáby demontují lávku pro pěší
Oprava chodníku v Dukelské ulici dopravu nijak výrazně neomezí
V pondělí 3. června 2019 začne rekonstrukce další křižovatky ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2530x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět